Νίκη πέτυχε η εφηβική ομάδα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου, στην Ευκαρπία.

Διαιτητές: Μουτζούρης, Αγραφιώτης.

Δεκάλεπτα 7-12, 19-18, 26-30, 30-63.

Ευκαρπία (Βλαχοδήμος): Χιωτέλης 3(1), Σιαμαύρας 11, Εσπερίδης 5, Τούτογλου, Πιστοφίδης 2, Μανδανής 3(1), Καραμαρίας 6, Κίσλας, Καβακάς.

Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Παντελίδης): Παρικογλου 7, Ποντικάκης 7(1), Κουδουμάς 4, Καλτσίδης, Μεντεσίδης 7, Κουρτίδης 9, Γιαννούσης 2.

Την ήττα γνώρισε η παιδική ομάδα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου από την αντίστοιχη των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη με σκορ 64-49.

Τα δεκάλεπτα: 23-11, 35-26, 48-37, 62-49.

Διαιτητές: Παπαδοπούλου, Καλφόπουλος.

Εκπ. Φρυγανιώτη (Χαλκιάς): Παπαδόπουλος 2, Χαριτίδης 2, Λαμπρινός 4, Σαργιαννίδης 2, Παπαδόπουλος, Δέμπη 4, Δελής, Μασούρας, Καρακουλάκης, Μπατσιούλας 12, Καραγιαννίδης 19, Λογοθέτης 17.

Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Παντελίδης): Κρουσταλάκης 7(1), Ενγκβαλλ 2, Χατζής 6, Γαϊτανίδης 7(1), Τσελνίκου, Στρέζος, Ταξιάρης 15(1), Πατσιαβούρας 4,  Θεοδωρίδης 6, Κασωτάκης 3, Κύργιας, Κόκκαλης.

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα βόλευ του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Την τέταρτη νίκη, σε τέσσερις ισάριθμους αγώνες, για την Β κατηγορία των γυναικών, σημείωσε η ομάδα των γυναικών, κερδίζοντας εύκολα στα Πεύκα την Ακαδημία Πρωταθλητών με σκορ 3-0 σετ (22-25, 19-25, 11-25).
Όπως και στους προηγούμενους αγώνες η ομάδα ξεκίνησε τον αγώνα μουδιασμένα και μέχρι το 20-19 το σετ κυλούσε πόντο πόντο. Ένα μικρό όμως ξέσπασμα στο τέλος του σετ ήταν αρκετό για να κερδηθεί το πρώτο σετ, απέναντι στην πολύ μαχητική ομάδα των Πεύκων.
Στα επόμενα δύο σετ τα κορίτσια του Κεραυνού μπήκαν δυνατά από την αρχή και κέρδισαν τα επόμενα δύο σετ με σχετικά μεγαλύτερη ευκολία, σετ στα οποία ο προπονητής μας κος Σολκίδης είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες του ρόστερ της ομάδας.
Απουσίασε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική η Χατζηστεργίου Αγγελική, η οποία δεν ξεπέρασε ακόμα το πρόβλημα με το χέρι της.
Η επόμενη αγωνιστική με το ντέρμπι στο Κονταξοπούλειο απέναντι στο, 3o στην βαθμολογία, Πειραματικό αναμένεται να χαρίσει πλούσιο αγωνιστικό θέαμα στους φιλάθλους.