Δευτέρα 21 Μαΐου 2012

Νίκη και άνοδος στην Α ΕΚΑΣΘ το Μπάσκετ ανδρών του Κεραυνού

Η ανδρική ομάδα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου, νίκησε μέσα στο Πανόραμα, την ομώνυμη ομάδα και έκανε το 2-1 στη σειρά των αγώνων μπαράζ.  Έτσι εξασφάλισε την άνοδο στην Α κατηγορία ΕΚΑΣΘ.

Ο αγώνας που έγινε την περασμένη Παρασκευή το βράδυ είχε πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και εναλλαγή στο σκορ. Η ομάδα του Κεραυνού κατάφερε στα μέσα του 2ου δεκαλέπτου να προηγηθεί με 12 πόντους αλλά το Πανόραμα κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στο καλάθι, στο ημίχρονο και να προηγηθεί με 5 πόντους στις αρχές της 3ης περιόδου.  Ο Κεραυνός αντέδρασε και στην 4η περίοδο πήρε διαφορά πάνω από 10 πόντους την οποία διατήρησε και αύξησε.

Δεκάλεπτα: 16-24, 38-40, 55-53, 63-80

Διαιτητές: Πολυχρονιάδης-Μοσχοτόγλου

ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ(Γιαννάκης): Ριτζαλεος, Μπαγκντασαριάν 16(1), Περατεινός Γ. 3(1), Τσιτσιρίγκος 3, Κωνσταντόπουλος 2, Γάκης 2, Τζινόπουλος, Κωνσταντινίδης, Τζίνης 22(2), Βασιλειάδης 2, Περατεινός Ν. 1, Χατζηγιαννίδης 12.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ(Νάκος): Κουδουμάς 4, Αδαμόπουλος, Φωτιάδης, Χονδρογεώργης 2, Σεφερίδης 8(1), Τσικίνας, Μισιρλόγλου 16(1), Παπλωματάς 4, Γογοδώνης 13, Καϊβετζής 20(2), Βαρδαλής 3, Στουγιαννούδης 10.