Τρίτη 5 Φεβρουαρίου 2013

Volleyball Κεραυνός Ωραιοκάστρου.Νίκη επί του ΑΣ Μακεδονικού.

Νέα νίκη για την ομάδα γυναικών του Κεραυνού, αυτή τη φορά επί του μαχητικότατου ΑΣ Μακεδονικού, στο Κονταξοπούλειο κλειστό γυμναστήριο με σκορ 3-1 σετ. 12η αγωνιστική με την ομάδα να εξακολουθεί να βρίσκεται μόνη πρώτη, στο πρωτάθλημα της Β κατηγορίας Γυναικών της ΕΠΕΣΘ, με διαφορά 5 βαθμών από το δεύτερο στην κατάταξη Άγιο Νικόλαο Μηχανιώνας.
Η ομάδα του Άγγελου Σολκίδη ξεκίνησε αρκετά νωχελικά, με πολύ κακές άμυνες και επιθετικές επιλογές, οπότε φυσιολογικά ήρθε και η νίκη στο πρώτο σετ για την φιλοξενούμενη ομάδα. Η συνέχεια καλύτερη για την γηπεδούχο, η οποία βρήκε σταδιακά το ρυθμό της, βελτιώθηκε επιθετικά, καταφέρνοντας έτσι να επικρατήσει στα επόμενα τρία σετ, κερδίζοντας τον αγώνα με τελικό σκορ 3-1.
Επόμενη αγωνιστική, την Κυριακή 10/2/2013, ώρα 18:00, στο Κονταξοπούλειο, με αντίπαλο την ομάδα των Ακαδημιών πρωταθλητών.