Τρίτη 2 Οκτωβρίου 2012

Νίκη στην πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος μπάσκετ για την ομάδα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου.

Νίκησε μετά από ωραίο αγώνα την αντίστοιχη ομάδα της Δόξας Δρυμού με 50-25.  Οι ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο (14-12).  Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα Δρυμού επέλεξε να αμυνθεί με άμυνα ζώνης, επιλογή που απέδωσε εν μέρει στο 3ο δεκάλεπτο. Στο 4ο δεκάλεπτο η επίθεση του Κεραυνού προσαρμόστηκε στη ζώνη και με σκορ από μέση και μακρυνή απόσταση (5 εύστοχα τρίποντα) πέτυχε όσους πόντους είχε σκοράρει τα προηγούμενα τρία δεκάλεπτα.

Τα δεκάλεπτα: 10-6, 14-12, 25-19, 50-25..

Διαιτητής: Χατζίδου,Μιμηκόπουλος

Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Παντελίδης): Κρουσταλάκης 2, Χοσσεϊνί-Ταμπαταμπαϊ 2, Γαϊτανίδης 10, Στρέζος 2, Πατσιαβούρας 2, Χατζής 9, Θεοδωρίδης 12(2), Κασωτάκης 9(3), Κύργιας, Βούλγαρης 2.

Δόξα Δρυμού (Κώττης): Κούρτας, Γιαμπαστός 4, Χατζής 6, Καρατζάς 2, Χατζόπουλος 5(1), Δασίλας 2, Παπαοικονόμου 2, Τσιτσιπλάμης 4

Καλή σεζόν και καλή συνέχεια για όλες τις ομάδες!