Πέμπτη 17 Μαΐου 2012

Μία σπουδαία νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας πέτυχε ο Δ.Α.Σ.Ω. στο Ωραιόκαστρο απέναντι στον αξιόμαχο Ατρόμητο Τριαδίου στο Μπάσκετ

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ
Μία σπουδαία νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας πέτυχε ο Δ.Α.Σ.Ω. στο Ωραιόκαστρο απέναντι στον αξιόμαχο Ατρόμητο Τριαδίου. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό σε εξέλιξη καθώς στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου ο Ατρόμητος βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 14 πόντους. Με ένα ξέσπασμα όμως ο Δ.Α.Σ.Ω. κατάφερε και κάλυψε τη διαφορά και έκλεισε το ημίχρονο με το ισόπαλο 37-37. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Δ.Α.Σ.Ω. άρχισε να παίρνει σιγά σιγά τον έλεγχο του αγώνα και τελικά το παιχνίδι κρίθηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου με ένα επιμέρους σκορ 25-12 διαμορφώθηκε το τελικό 81-64.
Κορυφαίοι για τον Δ.Α.Σ.Ω. οι Μποσταντζίδης και Ναλμπάντης. Καθοριστικοί και πάρα πολύ καλοί ήταν επίσης 2 έφηβοι αθλητές της ομάδας οι Θωμαΐδης και Ντόντης. Από τον Ατρόμητο ξεχώρισαν οι Ζέκας και Σπίθας.
Πλέον με αυτή τη νίκη ο Δ.Α.Σ.Ω., την τέταρτη σε ισάριθμους αγώνες στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος της Γʼ2,  βρίσκεται μία ανάσα από την άνοδο του στην Γʼ1 κατηγορία στην παρθενική του εμφάνιση στα πρωταθλήματα της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.