Τρίτη 3 Απριλίου 2012

Διήμερο νικών για την ομάδα Παμπαίδων του Κεραυνού Ωραιοκάστρου.

Δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η ομάδα Παμπαίδων του Κεραυνού Ωραιοκάστρου το Σαββατοκύριακο.

Η πρώτη επιτεύχθηκε το Σάββατο σε ένα αμφίρροπο ματς με αγωνία, πάθος και ανατροπή στο τέλος! 48" πριν τη λήξη του αγώνα το ICBS είχε το προβάδισμα με 51-48. Ο Κασωτάκης ισοφάρισε με τρίποντο και ο Χύτας έδωσε τη νίκη στον Κεραυνό με καλάθι μέσα από τη ρακέτα.

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 29-29, 37-39, 51-53.

ICBS(Τσικίνας): Μαθιουδάκης, Τσομπανάκης 9(1), Πιπιλιαγκόπουλος, Χριστοφή 2, Ιατρίδης 7(1), Αστεριάδης, Κούσης 5(1), Τσιτιρίδης, Κακλαμάνος, Παπανικολάου 3(1), Τσουρέκας 17, Ταγγίλης 8

Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Παντελίδης): Κρουσταλάκης, Τσελνίκου 2, Καμπουρίδης 2, Γαϊτανίδης 11, Θεοδωρίδης 7, Στρέζος, Ταξιάρης 9, Αγαθονίκου, Χύτας 8, Κασωτάκης 12(1), Χατζής 2, Κύργιας.

Η δεύτερη σε εξ' αναβολής αγώνα που έγινε την Κυριακή  στο Κονταξοπούλειο. Η ομάδα ξεκίνησε με όρεξη και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 20-11. Η ίδια διάθεση συνεχίστηκε και στη δεύτερη περίοδο και το ημίχρονο έκλεισε με 31-18. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Κεραυνού παρουσίασε σημάδια κόπωσης και αδράνειας με αποτέλεσμα από +14 να φτάσει στο μηδέν στις αρχές της 4ης περιόδου.

Και πάλι οι παίχτες και οι προπονητές έδειξαν ψυχραιμία και υπομονή και με πολύ καλή άμυνα πήραν και πάλι διαφορά 10 πόντων την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Συγχαρητήρια και στην ομάδα της Ακαδημία Πρωταθλητών που παρότι αγωνίστηκε με οκτώ (8) παίχτες πάλεψε μέχρι το τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 20-11, 31-18, 40-37, 54-42

Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Παντελίδης): Κρουσταλάκης, Τσελνίκου 2, Αμοιρίδης 2, Γαϊτανίδης 13, Θεοδωρίδης 6, Στρέζος, Ταξιάρης 7, Αγαθονίκου 2 , Χύτας 16, Κασωτάκης 2, Χατζής, Κύργιας 4.

Ακαδημίες Πρωταθλητών (Μουρατίδης): Θεοδοσιάδης 27(3), Μέλφος, Κοδιγκέλης, Ωραιόπουλος 3, Τζεκάκης, Μπρόζος 12, Αθανασίου, Παντελής, Μόσχος.