Κυριακή 8 Απριλίου 2012

Ήττα για το προπαιδικό μπάσκετ του Κεραυνού Ωραιοκάστρου με τον Ερμή Λαγκαδά 40-66 7/4/2012

Ήττα για την ομάδα του προπαιδικού, στο Κονταξοπούλειο, με αντίπαλο τον Ερμή Λαγκαδά. Η ομάδα του Ερμή ήταν ανώτερη και δίκαια επικράτησε. Η ομάδα μας αιφνιδιάστηκε στο πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκε να χάνει με 0-14 στο 6ο λεπτό αλλά στη δεύτερη κυρίως περίοδο έκανε την ανατροπή για να κλείσει το ημίχρονο με 20-25.

Τα δεκάλεπτα: 7-20, 20-25, 29-47, 40-66.

Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Παντελίδης): Κρουσταλάκης 2, Τσελνίκου, Καμπουρίδης 2, Γαϊτανίδης 5, Θεοδωρίδης 13(1), Στρέζος, Ταξιάρης 6, Αγαθονίκου, Χύτας 12, Αμοιρίδης, Χατζής, Κύργιας.

Ερμής Λαγκαδα (Χρηστίδης): Μήνου 6, Σκάρας 2, Κριτόπουλος Π 2, Κριτόπουλος Γ 17, Συργιαννίδης, Νικολαϊδης 1, Κριτόπουλος Γ, Δελλής 3, Ρίζος 29, Δέτσικας 6.