Τετάρτη 16 Νοεμβρίου 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΑΣΩ

Παιδικό
Η παιδική ομάδα του Δ.Α.Σ.Ω. αν και προσπάθησε δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα από την Π.Σ. Ευκαρπία με σκορ 67-37. Η ομάδα μας αγωνίστηκε χωρίς 2 βασικά της στελέχη κάτι που φάνηκε στο πρώτο δεκάλεπτο όπου βρέθηκε να χάνει με διαφορά 19 πόντων. Στη συνέχεια και για τα επόμενα 30 λεπτά η ομάδα μας στάθηκε αρκετά καλά έχοντας σαν κορυφαίο παίκτη τον Στέφανο Πίβατς που ήταν πολύ καλός σε άμυνα και επίθεση.
Π.Σ. Ευκαρπίας       67             Δ.Α.Σ.Ω.      37
Δεκάλεπτα: Α: 25-06, Β: 17-10, Γ: 14-06, Δ: 11-15

Δ.Α.Σ.Ω. (Ναλμπάντης): Τανταλίδης, Παυλίδης 6, Καϊσίδης 5, Κόντας 10, Καλπίας 5, Πίβατς 9, Τριανταφύλλου, Καραγκούνης 2

Εφηβικό
Πραγματοποιώντας μία πολύ κακή εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση η εφηβική ομάδα γνώρισε μία εκτός έδρας ήττα που δυσκολεύει πολύ το έργο της για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Σε αντίθεση με τις πολύ καλές εμφανίσεις των προηγούμενων εβδομάδων στον αγώνα του Σαββάτου με την αξιόμαχη ομάδα της Δόξα Δρυμού κανένας αθλητής του Δ.Α.Σ.Ω. δεν κατάφερε να βρεθεί σε καλή ημέρα και έτσι η ήττα με σκορ 60-45 ήρθε απόλυτα φυσιολογικά.
Δόξα Δρυμού                        60                    Δ.Α.Σ.Ω.         45
Δεκάλεπτα: Α: 13-10, Β: 12-08, Γ: 18-10, Δ: 16-17

Δ.Α.Σ.Ω. (Παπαδόπουλος): Χατζηκωνσταντίνου 12, Τανταλίδης, Ντόντης 2, Ελευθεριάδης 5, Χαλεπλής 13, Σπύρου 8, Κοκκινομάγουλος, Τζίκας 2, Θωμαΐδης 3.

Αντρικό
Με μία επιβλητική εμφάνιση συνέχισε τις υποχρεώσεις της η αντρική ομάδα του Δ.Α.Σ.Ω. κερδίζοντας εκτός έδρας τον Μακεδών Αμπελοκήπων με 40-106. Ο Δ.Α.Σ.Ω. παίζοντας πολύ ωραίο μπάσκετ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα προσέφερε πλούσιο θέαμα και έφτασε τις 3 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Πλέον η προσοχή της ομάδας στρέφεται στο επόμενο παιχνίδι την μεθεπόμενη Παρασκευή καθώς αυτή την εβδομάδα ο Δ.Α.Σ.Ω. έχει ρεπό.